Transvestité v říši zvířat?

3 roky ago evolved.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Transvestité v říši zvířat?

Lidé jsou velice zvědaví a zvídaví, a tak chtějí vždy na všechno přijít. Obzvláště zajímavá je pro ně říše zvířat. Postupem času zjišťujeme, že zvířata jsou nám podobná více, než bychom si mohli myslet. Například v sexuálním chování.

§  Mnoho lidí si přeci všimlo, že právě ten jejich pejsek se více zajímá o sousedova druhého pejska, a naopak nejeví pražádný zájem o tu krásnou psí slečnu, kterou jste mu přivedli.
jespák obecný
Z toho plyne logický závěr – i mezi zvířaty mohou být homosexuálové. Nic divného. Mohou ale nimi být i transvestité? A nemyslím tím, že se lev zbaví své krásné hřívy, aby vypadal jako lvice. Mám na mysli chování zvířat. Některé druhy dravých ptáků přišly na docela zajímavý způsob, jak se vyhnout bojům se svými silnějšími soupeři. Chovají se zkrátka jako samice svého druhu.

Chytrá taktika

Jedním z prvních ptáků, u kterého bylo takové chování pozorováno, byl JESPÁK BOJOVNÝ. Dalším ptákem, který si osvojil takové chování, je MOTÁK POCHOP. Tomu se to vyplácí z několika důvodů.
1.     Nemusí bojovat s ostatními a může v klidu budovat své budoucí hnízdiště.
2.     Tím, že sám vypadá jako samice, nepovažují ho ostatní samci za konkurenta.
3.     Tím pádem ho nevyhánějí a on si může najít v klidu samici.
Otázkou je, jak v tu chvíli tu samici přesvědčí, že není kamarádka, ale nápadník.Právě u motáků byl proveden zajímavý pokus. Do jejich blízkosti byly umístěné makety samic, typických samců a těch, kteří měli vypadat jako samci v kůži samic. Samci motáků se rozdělili na dvě skupiny.
vzlétající pták
a)    Ti „nepřestrojení“ se chovali k maketám samců agresivně. K maketám samců se samičími mimikry se chovali mírněji.
b)    Ti „přestrojení“ to měli právě naopak. Ti se agresivně chovali jen k samicím. Druhé dvě skupiny tolerovali.
Podobné chování není jen výsadou lidí a ptáků. Můžeme se s ním setkat v celé zvířecí říši.Vyskytuje se u ryb, plazů i hmyzu.