Co je to deep house?

8 měsíci ago evolved.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co je to deep house?

Deep house je ve skutečnosti podžánrem housové hudby, který se vyznačuje prvky jazzu, soulu a techna. Na rozdíl od tradičního housu, jež je primárně hudbou taneční, deep house si pohrává s melodií, celkovou atmosférou skladby a je určen k poslechu. Hudba jako taková sice nedostane posluchače do kolen, ale přenese na něj svoji náladu. Proto deep house získává stále více příznivců.

 hudební zábava

Abychom se nepohybovali pouze v teoretické rovině, pojďme si zmínit nějaká velká jména z tohoto žánru. Robin Schulz je dnes již veteránem deep housu, který byl dokonce nominován na cenu Grammy. Do historie se zapsal remixem písně “Wawes” od holandského hip hoppera Mr Probze a remixem “Prayer in C” od francouzského dua Lilly Wood and the Prick. Dále bychom měli zmínit interpreta Lost Frequencies, jenž má na kontě letní hymnu “Are You With Me”.

 

Skladatele Kyga není třeba nijak déle představovat, proslul díky remixu “I See Fire” od Eda Sheerana, písním “It Ain't Me” se Selenou Gomez a “Kids in Love”. Dalším zajímavým hráčem na scéně je Duke Dumont s jeho globálním hitem “Ocean Drive”, jenž kombinuje hravé seskupení nástrojů s podmanivou melodií za doprovodu chytlavých vokálů, což je vždy sázkou na jistotu.

 

Belgický producent Lovebirds okouzlil klubovou scénu se skladbou “Want You In My Soul”, která přináší vábivou atmosféru nekončícího večera. Mezi raritu tohoto žánru patří bez pochyby islandské duo Kiasmos. To má na svém kontě jednu řadovku Kiasmos a spoustu doprovodných EP. Díru do světu udělali až singlem “Looped”, ten kombinuje vážnou hudbu s tradičním housovým podkresem.

 pult DJ

Jak je vidno, deep house nabízí mnoho způsobů poslechu. Buď si člověk zajde do klubu na nenásilnou podobu elektroniky nebo si dá do uší sluchátka a nechá se nést rytmy tohoto žánru. Díky přibývajícím jménům se dočkáváme stále zajímavější podoby toho, jak může hudba vypadat. 

Co je to deep house?
4.2 (84%)5