Chcete rekonstruovat kuchyň? Nejdříve si odpovězte na tyto otázky!

5 měsíci ago evolved.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chcete rekonstruovat kuchyň? Nejdříve si odpovězte na tyto otázky!

Renovace kuchyně není jednoduchá záležitost a tajemství úspěchu tkví v tom, pořádně si vše naplánovat.

Jaký je váš cíl?

Toto je otázka velmi důležitá, napoví vám, na co se zaměřit při rekonstrukci. Pokud chcete prosvětlit, bude potřeba možná změnit i oblíbené barvy a vsadit na světlejší, případně využít světlík a podobně. Chcete úsporu prostoru nebo kuchyň opticky rozšířit? Není možné mít všechno, a proto je vhodné mít jasně vytyčený cíl a hledat k němu nejlepší možnou cestu.
šedá podlaha

Jak dlouho budete bydlet?

Pokud víte, že se chcete do pěti let stěhovat, tak nebudete do renovace vybírat luxusní materiály, protože ty při prodeji ztrácejí nejvíce na hodnotě.
bodovky v kuchyni

Máte nebo plánujete děti?

Děti byt obrátí naruby a kuchyně v tomto ohledu není výjimkou. Navíc jde o dost nebezpečný prostor plný horkých a ostrých předmětů. Pokud plánujete děti, je vhodné konstruovat kuchyni s důrazem na bezpečnost, praktické řešení, madla a držáky, které nezraní. Vhodné je i umístění trouby do výšky a vytvoření prostoru pro dítě, kde ho budete mít při vaření na očích.

Jaký máte rozpočet?

Stanovit si jeho výšku je velmi důležité na to, abyste konstrukci dotáhli do zdárného konce. Je třeba poradit se o nákladech s designérem, případně se stavbařem, nebo pokud jde o menší renovaci, vypočítat si náklady na základě cen materiálů. Když dostanete přibližnou částku, kolik bude renovace stát, radíme připočítat navíc 10–20 %.

Jakou kuchyni mají jiní lidé?

Myslíme tím, že je praktické okukovat kuchyně v bytech a domech podobných tomu vašemu. Je totiž mrháním času chodit si po inspiraci do kuchyní, které nemají stejný půdorys, rozměry a jsou zcela jinak dimenzovány. Velmi pomáhá například návštěva podobných domů v řadové zástavbě, nebo si oběhnout v paneláku pár sousedů. Můžete najít zajímavé inspirace a možnosti, které si už jen doladíte podle vlastních představ.